Makaleler » Blog » Aksesuar Seçiminde Bu Kurallara Dikkat Edin

Aksesuar Seçiminde Bu Kurallara Dikkat Edin

Her kadının dolabının vazgeçilmez öğelerinden biri olan aksesuarları kullanırken dikkat etmeniz gereken başlıca kuralları biliyor musunuz?

Her sezon belli aksesuarlar ve renkler modada ön plana çıkıyor. Bununla birlikte aksesuarları ve kıyafetleri bir arada kullanırken bazı önemli detaylara özen göstermek ve dikkat etmek gerekiyor. İşte onlardan bazıları…

Üçten Fazla Aksesuarı Bir Arada Kullanmayın

Özellikle büyük ve dikkat çekici aksesuarlar kullanmayı seviyorsanız, bunların tümünü bir kombinde bir arada kullanmamaya özen gösterin. Ayrıca kullandığınız aksesuarların birbirleriyle renk, tarz ve materyal açısından uyum göstermesine dikkat edin.

 

Büyük Yakalı Paltolarda Şal Kullanımı

Paltonuzun büyük bir yakası varsa, onu büyük battaniye şallar yerine boynunuza takacağınız ince ve zarif bir fularla kombinlemek daha doğru bir tercih olacaktır.

 

Mücevher Kullanımı

Yüzük, kolye, bileklik ve küpeden oluşan mücevher setlerinizi ancak küçük parçalardan oluştukları taktirde bir arada kullanın. Eğer şık ve zarif bir görünüm yakalamak istiyorsanız, boncuklarla ve değerli taşlarla süslenmiş büyük parçalardan oluşan mücevherleri bir arada kullanmaktan kaçının.

 

Ayakkabılarınız Çantanızla Aynı Renk Olmak Zorunda Değil

Mutlaka ayakkabılarınızla aynı renk çanta kullanmak zorunda değilsiniz. Eğer parlak renkli bir ayakkabı giyiyorsanız, onunla zıt, açık renklerde bir çanta seçebilirsiniz.

 

 

Önceliklerinizi Belirleyin

Bir yere gitmeden önce nasıl bir izlenim yaratmak istediğinizden emin olun. Kıyafetleriniz, makyajınız ve aksesuarlarınız arasından hangisiyle öne çıkmak istediğinize karar verin. Eğer mücevherlerinizin öne çıkmasını istiyorsanız, daha doğal bir makyaj yapabilir, sade kıyafetler seçebilirsiniz.

 

Saat Kullanımı

Kol saatlerini gece elbiseleriyle birlikte kullanmaktan vazgeçin. Her ne kadar şık görünseler de onları günlük kullanımda iş ya da spor kıyafetlerinizle birlikte kullanmaya özen gösterin.

 

Pastel Kıyafetlerde Uyum

Pastel renkli kıyafetlerde uyumlu bir birliktelik yakalamak istiyorsanız, bu renk tonlarındaki kıyafetlerinizin altına siyah yerine daha açık ve toprak tonlardaki ayakkabıları tercih edin.

 

Renkli Takılar

Boncuklardan ve ipliklerden oluşan renkli etnik takıları seviyorsanız, onları nötr renkteki kıyafetlerinizle birlikte kullanmaya dikkat edin.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4